- On je na tu ponudu pristao, spreman je na saslušanje na nadležnom saborskom Odboru - dodao je Plenković.
U toku je konferencija za medije premijera Andreja Plenkovića u Banskim dvorima.
Plenković je na početku podsjetio zbog čega je u subotu razriješio bivšeg ministra odbrane Marija Banožića.
Potom je rekao da su jutros održane konsultacije u HDZ-u te da je je predložio Ivana Anušića koji je dobio podršku i u stranci i od partnera.
- Održali smo konsultacije na nivou HDZ-a, predložio sam za novog potpredsjednika Vlade i ministra odbrane Ivana Anušića. Vjerujem da će on vrlo kvalitetno obavljati dužnosti ministra odbrane do kraja mandata naše druge Vlade - rekao je premijer Plenković.
- On je na tu ponudu pristao, spreman je na saslušanje na nadležnom saborskom Odboru - dodao je Plenković.
- Što se tiče procedure, uputit ću pismo predsjedniku Sabora, vjerujem da će se sazvati nadležni Odbor, pretpostavljam u srijedu. Što se tiče glasanja, ono je predviđeno za četvrtak. Kako sada stvari stoje i s obzirom na značaj ministarstva odbrane kao resora, ne želimo da više od nekoliko dana imamo ovaj privremeni režim upravljanja - rekao je Plenković dodavši da očekuje podršku na plenarnoj sjednici u četvrtak.