Netanyahu je također ponovio da ostaje čvrsto pri stavu da Izrael mora zadržati sigurnosnu zonu na jugu Libana.
Premijer Izraela Benjamin Netanyahu izjavio je da namjerava poslati delegaciju u Vašington kako bi pojasnila izraelske sigurnosne interese u vezi s nuklearnim odredbama bilo kakvog sporazuma između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.
"Od samog početka smo govorili da nismo strana u sporazumu između Sjedinjenih Američkih Država i Irana. Ali, to ne znači da nemamo svoje interese", rekao je Netanyahu tokom konferencije za novinare, odgovarajući na pitanje o memorandumu o razumijevanju između SAD-a i Irana te pregovorima o dugoročnom sporazumu.
Govorio je i o nuklearnom pitanju te najavio slanje delegacije u Washington koja bi objasnila koji su interesi Izraela. Nije iznio detalje kada bi izraelski predstavnici mogli otputovati, niti ko bi činio ovu delegaciju ili s kim bi se trebali sastati.
Netanyahu je također ponovio da ostaje čvrsto pri stavu da Izrael mora zadržati sigurnosnu zonu na jugu Libana.
Dodao je da je posljednjih dana više puta razgovarao s američkim državnim sekretarom Marcom Rubiom, za kojeg tvrdi da je efikasno dao podršku Sjedinjenih Američkih Država konceptu sigurnosne zone koja sprečava Iran i Hezbolah da nas napadnu.