Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore reagiralo je na izjavu Milorada Dodika, predsjednika Rs-a "da Srbi u ovom vijeku treba da formiraju jedinstvenu državu čiji će dio biti i Crna Gora".
Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore poručilo je predsjedniku Republike srpske Miloradu Dodiku da je Crna Gora nezavisna i međunarodno priznata država, članica NATO-a, okrenuta evropskoj budućnosti, a ne retrogradnim idejama, koje žive zahvaljujući nacionalističkoj retorici i stremljenjima pojedinih političara iz regiona.
“Kao građanska, sekularna i multietnička država, posvećeni smo dobrosusjedskim odnosima koji se moraju temeljiti na međusobnom poštovanju suvereniteta i teritorijalnog integriteta, temeljnih vrijednosti i vanjskopolitičkih opredjeljenja, jer samo stabilno susjedstvo može donijeti prosperitet našim državama i regionu u cijelini. Nije prvi put da budućnost Crne Gore bude predmet neprimjerenih i nedopustivih komentara u svrhe lokalnih političkih prilika u regionu, i/ili u cilju namjernog podrivanja dobrosusjedskih odnosa, evropske perspektive i sigurnosti regiona, stoga pozivamo g. Dodika da se uzdrži od ekspanzionističke i nacionalističke retorike i ponaša politički i državnički odgovorno, u duhu prijateljskih odnosa, kakve njeguju Crna Gora i Bosna i Hercegovina”, navodi se u saopštenju.











