Komentatri inostranih zvaničnika po pitanju formiranja vlade i popisa stanovništva su neprimjereni jer je Crna Gora suverena, građanska i demokratska zemlja.
To je poručio predsjednik države Jakov Milatović.
On je time indirektno odgovorio predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću koji je danas kazao da u Vladu Crne Gore "mogu samo oni koji govore najgore o Srbiji", kao i da pojedine partije ne žele popis "jer će Srba biti više".
Vučić je, povodom izbora vlasti u Crnoj Gori naveo je kako, da bi neko ušao u vladu Crne Gore "mora reći sve najgore o Srbiji" i da u Vladu Crne Gore ne može "neko ko je Srbin i ko nije opsovao Beograd".
"Kada govore o Crnoj Gori vama pitanje je, primijetili ste ljudi morate da biste ušli u vladu Crne Gore, morate da kažete sve najgore o Beogradu jer šta ćete u vladi Crne Gore ako ne kažete sve najgore o Beogradu. Šta je Beograd kriv? Pa zato što tamo žive Srbi", rekao je Vučić na proslavi 15. godina postojanja Srpske napredne stranke (SNS) u Šapcu.
On je komentirao i popis koji je planiran u Crnoj Gori.
"Pa kad dolazi vrijeme za popis, ne redovni, nego okašnjeli - e nemojte da damo popis pošto će Srba biti više. Šta u stvari hoćete, šta vi svi spolja hoćete? Da zabranite Srbima da se izjasne kao Srbi, da se Srbima izbriše ime i prezime, da Srbi ne smiju da kažu da su Srbi. Nećete taj dan dočekati. Čuvaćemo i Srbiju, ali čuvaćemo i svoj narod", rekao je između ostalog Vučić
"Pitanje formiranja Vlade Crne Gore, kao i pitanje popisa, unutrašnja su pitanja naše države, njenih građana i institucija. Komentare inostranih zvaničnika tim povodom, bez obzira da li dolaze iz SAD, Evropske unije, ili Srbije, smatram neprimjerenim. Crna Gora je suverena, građanska i demokratska zemlja", naveo je Milatović na svom nalogu na mreži X.
Popis stanovništva planiran je da se održi od 1. do 15. novembra, dok se formiranje vlade očekuje naredne sedmice.










