Ne mora ni voljeti ni podržavati političku opciju kojoj pripadamo gospodin Komšić, Begić i ja, ali, etiketirati nas kao pripadnike Hamasa i Hezbolaha, e, to je već prešlo sve granice.
Almasa Hadžić
"Lideri triju vojnih frakcija SDFA
u Tuzli. DF-Hamas, DF-Fatah i DF-Hezbolah", napisao je fra Franjo Ninić, fratar
Samostana Svetog Petra i Pavla u Tuzli, komentirajući fotografiju objavljenu na
Facebook profilu dr. Zlatana Begića na kojoj je predsjednik Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić u društvu Zlatana Begića i Mahira Mešalića.
"Poslali su mi prijatelji ovaj
komentar tuzlanskog fratra i, iskreno, nisam mogao da vjerujem da osoba koja
bi trebala da se bavi promocijom najfinijih vjerskih osjećanja može ovako nešto
da kaže.
Ne poznajem ga lično, ali sam čuo
da gospodin Ninić voli da glumi multi-kulti osobu. Nažalost, pokazao je da je
sasvim nešto drugo.
Njegov komentar je pun mržnje.
Ne mora ni voljeti ni podržavati
političku opciju kojoj pripadamo gospodin Komšić, Begić i ja, ali, etiketirati
nas kao pripadnike Hamasa i Hezbolaha, e, to je već prešlo sve granice.
Pitam da li bi gospodin Ninić,
možda, volio da je ovo Palestina?

Zbog ovih uvreda tužit ću fra
Franju Ninića. Ja mu ovu neću neću oprostiti", kazao je za Politicki.ba Mahir
Mešalić zastupnik u Parlamentu Federacije Bosne i Hercegovine.
Mešalić napominje da se od
tuzlanskih franjevaca, ni u vrijeme agresije nikad nije mogla čuti niti jedna
ružna riječ. Naprotiv, kaže, fra Petar Matanović, nekadašnji gvardijan Samostana
Svetog Petra i Pavla, ostat će upamćen kao promotor mira i dobrih međuljudskih
odnosa u Tuzli.