Bivši slovenski premijer Janez Janša komentirao je uvođenje
graničnih kontrola na slovenskim graničnim prijelazima i općenito
migrantsku krizu te je pozvao Slovence da se naoružaju.
Vrag je odnio šalu. Naoružajte se. Legalno – započinje Janša svoj poziv na društvenoj mreži X (bivši Twitter).
Dodaje da su pametni shvatili poziv, a ostali će “vjerovati Golobu, Poklukaru i Šarcu da su sposobni zaštititi Sloveniju, ali i njih lično u slučaju terorističkih napada”.
Janša navodi da su to državni zvaničnici koji od juna ignoriraju pozive Slovenske demokratske stranke (SDS) – na čijem je čelu upravo Janša – o sazivu Vijeća za nacionalnu sigurnost, na kojem bi se raspravljalo o mjerama za suzbijanje ilegalnih migracija i upravljanje sigurnosnim rizicima.
"Srušili su ogradu, a sada, kada u panici ponovno uvode kontrole na granici sa susjedima samo preusmjeravaju protok ilegalaca sa saobraćajnica u vagone", dodao je Janša.
Prozvao je i sadašnjeg ministra odbrane Marjana Šarca navodeći da on svoj resor vodi kao reality show.
Janša navodi da se svijet promijenio u posljednjem desetljeću te da su potkopani vrijednosni temelji zapadne civilizacije.










