Iz ministarstva obrane i Hrvatske vojske želi otići 500 ljudi, piše Jutarnji list, navodeći da je čak 300 zaposlenika ministarstva podnijelo zahtjev za odlazak u mirovinu, dok ostali žele otpust iz službe.
Na nedavnom ispraćaju hrvatskih vojnika u misiju na Kosovo ministar Ivan Anušić se dotaknuo i sve većeg problema unutar Ministarstva obrane i Oružanih snaga - nedostatka ljudi.
"Trend je takav da opada interes za služenje, kako dragovoljno tako i svako drugo služenje u Hrvatskoj vojsci. Materijalna prava su ključna kada se govori o motivaciji i regrutaciji novih vojnika", rekao je Anušić i najavio da će osobno poraditi na povećanju materijalnih prava svakog vojnika, dočasnika i časnika.
Koliko je stanje loše najbolje pokazuje podatak iz nedavno objavljenog Godišnjeg izvještaja o obrani za 2022. godinu, prema kojem je prošle godine dragovoljno služenje vojnog roka završilo samo 433 osobe, što je najmanje u posljednjih petnaest godina.










