„Ja sam veoma počastvovan i izuzetno oduševljen što me naš predsjednik i moj kum Milorad Dodik predložio za kandidata SNSD-a i naše koalicije za predsjednika Rs, jer kada te takav državnik i kum predloži – nema dalje!
Ali, ja ću, ipak, predložiti da kandidat za predsjednika Rs bude Igor Dodik, a ja za premijera. Kum Mile nije dugme, ali ni kumić Igor nije dugmić!“, objavio je premijer Rs Savo Minić na X-u.
„Kao organizacioni sekretar SNSD-a, Igor je pokazao da je rođeni organizator naše igre, što se kaže sportskim rječnikom, a za narod je najbolje da to radi sa funkcije predsjednika naše Republike, dok je mjesto premijera kao stvoreno za mene. To sam tri puta radio odlično, a četvrti put će biti vrhunski! I sam kum je rekao da sam ja najbolje što naš narod danas ima, mada ja skromno mislim da sam tek treći na listi najboljih, odmah poslije kuma i kumića. Zato će biti kako oni odluče!“, precizirao je Minić.
„Kao premijer, imam mnogo velike planove, najprije da nastavimo zaduživanje za investiranje, a da najviše investiramo u robotizaciju Rs. Sa robotima više nećemo imati nikakvih problema sa manjkom radne snage, a naša ekonomija će prosto eksplodirati! Tu je mnogo važno što robota ne možeš podmititi ili korumpirati na drugi način, tako da ćemo sa robotima iskorijeniti ostatke kriminala, jer robot nikada ne može postati član kriminalne bande, kada ga tako programiraš.
Dakle, za nas će pošteno i naporno raditi roboti 24 sata dnevno, ispočetka neće raditi sve poslove, ali, kako vrijeme bude odmicalo, preuzeće veliki dio poslova. A mi ćemo tako postati potpuni gospodari svoje sudbine! Cijeli moj plan ću detaljno iznijeti na sjednici Glavnog odbora SNSD-a, kada se bude odlučivalo ko će biti kandidat za koju funkciju“, objasnio je Minić.










