Predsjednik Bošnjačke stranke i poslanik u Skupštini Crne Gore Ervin Ibrahimović rekao je tokom današnje sjednice Skupštine da BS neće podržati Andriju Mandića za predsjednika Skupštine Crne Gore.
"Bošnjačka stranka poštuje legitimitet svakoga. Legitimno je da je predložen sa 41 glasom. Da li je adekvatno, to ćemo ostaviti građanima. Ovo nije političko dosljedno, jer je prvi i nosilac liste bio kolega (Milan) Knežević, a sada ta partija je predložila Mandića. Da li je to odgovoran i dosljedan odnos prema građanima koji su podržali ZBCG? Drugo, kada je Spajić dobio priliku da bude mandatar jasno je rekao da će predsjednik Skupštine biti (Aleksa) Bečić", naveo je Ibrahimović.
Ne želi, kako dodaje, da stavlja trnje novoj parlamentarnoj većini.
"Pokret Evropa sad je najavio da neće praviti većinu sa Demokratskom partijom socijalista i Demokratskim frontom. Da li je to dosljednost? Kao partija koja visoko ima evroatlantske integracije, NSD i BS su nacionalne partije, ali smo dijametralno suprotni po ideološkim shvatanjima", naveo je Ibrahimović.
Danas, kako je dodao, ponovo kod Mandića prepoznaje poruke pomirenja.
"Rekao je Mandić: "Srbin zna da se do određenih ciljeva može stići različitim putevima". Mislim da je ovo mislio dobronamjerno, ali ovo drugačije mogu shvatiti građani", rekao je Ibrahimović.










