Današnja plenarna sjednica počela je na neobičan način u Parlamentu Albanije.
Veliki broj opozicionih poslanika u potpunosti je blokirao govornicu u parlamentu, čime je onemogućen početak plenarne sjednice, predviđene dnevnim redom, piše Albanian Post.
Ovaj žestoki sukob rezultat je blokade koju je socijalistička većina napravila u Istražnim komisijama i važnog pitanja zastupljenosti opozicije u Izbornoj komisiji.
Također, bilo je dosta kritika iz opozicije na račun Vlade i skupštinske većine, jer prema mišljenju demokrata, ne poštuju volju većine DP-a u pogledu predsjednika Poslaničke grupe.
U međuvremenu, opozicioni lider Sali Berisha je odmah nakon što su zastupnici koji ga podržavaju zauzeli govornicu i ministarske fotelje, sa skupštinske govornice započeo direktan prijenos na Facebooku.
Izečene su vrlo teške optužbe i na račun potpredsjednice parlamenta Ermonele Felaj, koja je, uprkos zastoju, pokušavala da uvede red u sjednicu.
Beriša je, grubim jezikom, izjavio da Felaj ne može da govori o ovim temama, jer je "sramota Albanije, Balkana i Evrope".










