Premijer Kosova Aljbin Kurti izjavio je da bi Srbija trebalo da predloži poseban sporazum kojim bi kosovskim Srbima bilo omogućeno učešće na izborima 17. decembra u Srbiji, van Kancelarije za veze u Prištini. Kurti je u pismu upućenom šefu Misije OSCE-a na Kosovu Majklu Devenportu, koje je prenio portal Koha ditore, rekao da bi taj sporazum trebalo da dođe kao prijedlog iz Srbije kao zainteresovane strane "uz poštovanje suvereniteta i nezavisnosti Kosova".
"I svaki takav zahtjev mora biti zasnovan na suverenitetu i nezavisnosti Kosova, kao ravnopravne države, u skladu sa članom 2. Osnovnog sporazuma postignutog ove godine između Kosova i Srbije", navodi se u Kurtijevom pismu šefu misije OSCE-a na Kosovu, prenosi BHRT.










