"Nastavit ćemo borbu protiv Edija Rame".
Nakon što im je onemogućen ulazak u Skupštinu Albanije na vratima zgrade, zastupnici Demokratske partije Albanije, najveće opozicione stranke koju predvodi Sali Berisha, ušli su - kroz prozor.
Zabrana ulaska izrečena im je nakon što su u ponedjeljak izazivali nerede tokom sjednice parlamenta prekidajući je.
Berisha je pozdravio domišljatost svojih zastupnika i zaprijetio daljim prekidima sjednice.
U izjavi za novinare on je najavio i da će zastupnici Demokratske partije u Skupštini Albanije zaposjesti salu za sjednice i započeti štrajk glađu.
"Nastavit ćemo borbu protiv Edija Rame. Stražari su na plaći, dobili su naredbu i moraju je izvršiti. Ona jeste nezakonita, ali oni nemaju izbora. Mi imamo i nastavit ćemo borbu. Građani su spremni na proteste, a mi ćemo ličnim primjerom i dalje protestirati i boriti se", rekao je Berisha.
Istakao je i da je zabrana ulaska zastupnicima u parlament "najozbiljniji napad na pluralizam".