U sinoćnjem izdanju emisije 'Istraga sedmice' govorio je o tome zašto ne želi da se priključi bloku koji se nominalno suprotstavlja Dodiku, a koji, na gotovo agresivan način, pokušava preuzeti gradonačelnik Banje Luke Draško Stanivuković, te zašto je uvjeren da, kako ih on naziva, 'čači opoziciju' u Rs-u kontroliše Aleksandar Vučić.
Odgovorio je i na pitanje na koji način, po njegovom mišljenju, Zagreb i Beograd utiču na političke prilike u Bosni i Hercegovini, te zašto smatra da bi mu trebalo dati šansu da pokaže da ima mogućnost da 'isiše mržnju iz BiH', ali i na brojne druge interesantne pojave u političkom životu Bosne i Hercegovine i regiona:
Bit ću vrlo otvoren. Ne želim da se približim Stanivukoviću zbog uticaja Beograda. Dakle, Banjica, o kojoj stalno govorim, i Beograd, te strukture, kao i Zagreb, koji ima uticaj na procese ovdje, vrlo su negativni. Beograd uvijek radi na tome da Dodik opstane na vlasti.
Na svakim izborima daju se pogrešni savjeti i pogrešne instrukcije koje, nažalost, ljudi koji dobijaju određene donacije, terensku infrastrukturu i medijsku podršku jednostavno moraju slušati. Na kraju, kao posljedica slušanja instrukcija iz Beograda, Dodik pobjeđuje.
Jelena Trivić je primjer. Prije četiri godine, iako sam joj govorio da to ne radi, ona je slušala, dobila savjetnike iz Beograda, nije željela slušati mene, nije željela ići na duel, što je bila katastrofalna greška u odnosu na Dodika. Trebala je izaći na duel i, ako je čista, razbiti ga tokom sučeljavanja.
I poslije izbora Beograd je nastavio da rastura opoziciju tako što je rekao Jeleni: ‘Ti si najbolja, napusti PDP, mi ćemo ti napraviti stranku.’ Izvukli su iz PDP-a — namjerno su joj dali da uzme jednog poslanika SDS-u, jednog PDP-u, jednog Nešiću, da bi zatrovala odnose sa svima — a onda su je pustili na cjedilu i ona sada visi.










