Đuro Macut tokom posjete Banjoj Luci sastao se sa Savom Minićem, a planirana je i posjeta Univerzitetskom kliničkom centru te prijem u Akademiju nauka i umjetnosti Rs.
Predsjednik Vlade Rs Savo Minić sastao se danas u Banjoj Luci sa premijerom Srbije Đurom Macutom, koji boravi u službenoj posjeti ovom entitetu Bosne i Hercegovine.
Sastanku u sjedištu Vlade Rs prisustvovali su i ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Rs Draga Mastilović te ministar saobraćaja i veza Zoran Stevanović.
U delegaciji Srbije bili su ministrica građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević, ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Bela Balint, kao i ministar bez portfelja zadužen za dijasporu Đorđe Milićević.
Nakon sastanka predviđene su izjave za medije, tokom kojih bi trebalo biti saopćeno više detalja o temama razgovora i planovima za nastavak saradnje između institucija Srbije i Rs.
Macut će tokom dana posjetiti i Univerzitetski klinički centar Rs, gdje će razgovarati sa rukovodstvom ove zdravstvene ustanove o aktuelnim projektima i mogućnostima saradnje u oblasti zdravstva.
Program njegove posjete Banjoj Luci uključuje i ceremoniju prijema u Akademiju nauka i umjetnosti Rs, gdje bi trebao biti inaugurisan za inostranog člana ove institucije.
Posjeta premijera Srbije dolazi u okviru redovnih kontakata zvaničnika Srbije i Rs, a fokus razgovora, prema sastavu delegacija, stavljen je na oblasti infrastrukture, nauke, tehnološkog razvoja, visokog obrazovanja i saradnje sa dijasporom.