Požar na odlagalištu otpada Uborak u Mostaru ponovno je aktivan, potvrđeno je u redovnom izvještaju o stanju prirodnih i drugih nesreća na području Hercegovačko-neretvanskog kantona .
Kako je navedeno, požar je aktivan od 7 sati, a trenutno se radi na pokušaju njegovog gašenja zatrpavanjem otpada pijeskom. Nakon što je jučer poslijepodne bio lokaliziran, na požarištu se radilo na zasipanju deponije šljunkom, no jutros se vatra ponovo aktivirala.
Mještani koji žive u blizini deponije Uborak i jutros se guše u opasnom dimu s požarišta.










