Pozvao je građane da "ne nasjedaju na političke manipulacije" i da se "ujedine kako bi identifikovali počinioce".
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je kako je požar na deponiji Uborak podmetnut i da su zapaljene gume.
"Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar", rekao je Kordić.
Pozvao je građane da "ne nasjedaju na političke manipulacije" i da se "ujedine kako bi identifikovali počinioce".
"Očito se negdje neko šetao i gledao gdje će napraviti sljedeći problem", poručio je Kordić.
Evakuirano stanovništvo će biti smješteno u prihvatni centar Salakovac, prenose Vijesti.ba
Od jutros je požar ponovo aktivan, a gase ga pripadnici vatrogasnih službi.
Podsjećamo, na području Grada Mostara od ponedjeljka je na snazi stanje prirodne nesreće zbog požara na Uborku. Najveća materijalna šteta pričinjena je na infrastrukturi deponije, a u požaru je u potpunosti uništena reciklažna hala zajedno s kompletnom opremom i postrojenjima.
Dodatnu zabrinutost izaziva zagađenje zraka, a stručnjaci upozoravaju da bi posljedice po zdravlje, posebno kod osjetljivih kategorija stanovništva, mogle biti dugotrajne.