Gradski vijećnici SDA Mostara Mirza Lalić, Amer Macić i Mirza Drežnjak, zatražili su od Štaba Civilne zaštite i gradonačelnika Mostara da se preispita odluka o određivanju lokacije za “privremenu pretovarnu stanicu” i da se hitno odredi nova, prihvatljivija lokacija.
U objavi koju su vijećnici uputili javnosti navodi se da nisu bili ni konsultovani niti informisani o tome da su bazeni u Vrapčićima određeni kao privremena pretovarna stanica. Ističu da su, odmah po saznanju, reagovali i na terenu zajedno s mještanima, ali i institucionalno, kroz dopis upućen nadležnim gradskim strukturama.
“Zvanično od Štaba Civilne zaštite i gradonačelnika Grada Mostara tražimo preispitivanje odluke i određivanje nove – prihvatljivije lokacije za ‘privremenu pretovarnu stanicu’”, navedeno je u njihovoj objavi.
Vijećnici upozoravaju da stanovnici Bijelog Polja i Vrapčića više nemaju povjerenja u namjere gradskih vlasti, uz ocjenu da Grad Mostar godinama nije ponudio konkretno i dugoročno rješenje za upravljanje otpadom.











