Premijer bh. eniteta Rs Savo Minić i premijer Srbije Đuro Macut izrazili su danas u Banjoj Luci očekivanje da će zajednički infrastrukturni projekti biti realizovani planiranom dinamikom, uz poseban fokus na izgradnju autoputa Beograd - Banja Luka, revitalizaciju željezničke pruge od Višegrada do Mokre Gore i projekat aerodroma u Trebinju.
Nakon sastanka delegacija dvije vlade, Minić je rekao da je razgovarano o nizu zajedničkih projekata koji se realizuju na osnovu ranijih dogovora zvaničnika Rs i Srbije.
Posebno je istakao projekat izgradnje autoputa Beograd - Banja Luka, navodeći da je riječ o saobraćajnici od posebnog značaja za povezivanje, kako je rekao, Rs i Srbije.
- Razgovarali smo o svim dionicama, ugovornim obavezama koje zajednički treba da ispoštujemo, kao i o imovinsko-pravnim odnosima. Upoznao sam premijera Macuta da smo donijeli niz podzakonskih akata i veoma je važno da se svi rokovi odvijaju prema planu - rekao je Minić, prenosi RTRs.
On je naveo da je jedna od tema bila i revitalizacija željezničke pruge od Višegrada prema Mokroj Gori, dodajući da bi već tokom jula na sastanku u Srbiji moglo biti poznato više detalja o tom projektu.
Govoreći o aerodromu u Trebinju, Minić je rekao da je riješeno oko 70 odsto imovinsko-pravnih odnosa te da su u toku procedure za upis aerodroma na Grad Trebinje.
Na sastanku je bilo riječi i o učešću Rs na specijalizovanoj izložbi EXPO, koja će biti održana u Beogradu 2027. godine.










