Istakao je da je ovu odluku donio Krizni štab, a koji je formiran zbog požara na deponiji.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić kazao je da se požarište na deponiji Uborak više ne može gasiti vodom te da se kreće sa zasipanjem deponijskih polja.
Istakao je da je ovu odluku donio Krizni štab, a koji je formiran zbog požara na deponiji.
"Trenutno pokušavamo riješiti dva problema, jedan je do kraja ugasiti požar, a drugi je odvoz miješanog komunalnog otpada iz grada. U razgovoru s vatrogascima utvrđeno je da je jedina mogućnost gašenja požara zasipanje deponijskih polja te je angažirana firma koja će već danas krenuti s tim procesom", rekao je prenosi Fena.
Kordić je rekao i da je donesena odluka da se angažuje firma koja će kontinuirano vršiti nadzor kvaliteta zraka u Mostaru.
Naveo je i da se trenutno o prihvatu otpada razgovara s više sanitarnih deponija na području Federacije BiH i Republike Srpske.
Kordić je potvrdio informaciju da je prouzrokovana višemilionska šteta..
"Komisija će izaći na teren kad to dopuste uvjeti. Šteta je zasigurno višemilionska. Izgorjeli su vrlo vrijedni mašine, reciklažno dvorište,, izgorjeli su mašine za razdvajanje otpada i sva tehnika kojom je upravljalo JP Deponija, izgorjeli su i objekti. Oprema je osigurana od strane osiguravajućih kuća te su i oni obaviješteni, ali i to je proces koji ima svoju dinamiku", zaključio je mostarski gradonačelnik Mario Kordić.