Očekujem da bude formirana nezavisna nadzorna komisija koja će pratiti svaku marku. Od odluke o raspodjeli, do konačnog utroška sredstava, te da javnost redovno bude informisana.
Zastupnik u Parlamentu Federacije BiH Sanel Kajan oglasio se povodom sredstava koja su odobrile federalne i kantonalne vlasti za saniranje posljedica katastrofe koja je pogodila Mostar, pozivajući na formiranje nezavisne nadzorne komisije i potpunu transparentnost u raspolaganju javnim novcem.
U svojoj objavi Kajan je naveo:
"Vlada Federacije Bosne i Hercegovine odobrila je 300.000 KM za pomoć u saniranju posljedica katastrofe koja je zadesila Mostar.
Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona odobrila je dodatnih 300.000 KM za iste namjene.
Riječ je, dakle, o ukupno 600.000 maraka javnog, našeg novca.
Očekujem da bude formirana nezavisna nadzorna komisija koja će pratiti svaku marku. Od odluke o raspodjeli, do konačnog utroška sredstava, te da javnost redovno bude informisana.
Nikako ne bih volio da više od pola miliona maraka, umjesto za saniranje posljedica katastrofe i pomoć građanima Mostara, završi u nečijim privatnim džepovima!
Potpuna transparentnost i javni nadzor su obaveza prema građanima čiji je ovo novac."