Usprkos burnim reakcijama javnosti, Javno preduzeće Autoceste Federacije danas su dodijelile stipendije i dvojici mladića koji na to, po svemu sudeći, nemaju pravo.
Krešimir Ramljak i Stjepan Vranjkovič među ukupno 40 su dobitnika stipendija za ovu školsku godinu.
Obojica su dobili po 300 KM.
Oni se nalaze među 10 studenata koji su dobili ovaj iznos.

Problem je, međutim, u tome što je Ramljak iz Osijeka, Republika Hrvatska, a Vranjkovič iz Virovitice, također RH.
Dogovorom Trojke i HDZ BiH, nakon općih izbora 2022. godine, mjesto direktora ovog javnog preduzeća prepušteno je kadrovima HDZ-a. Na čelu Autocesta F BiH sada je Denis Lasić.
Prema propisima JP Autoceste F BiH, stipendisti mogu biti samo državljani Bosne i Hercegovine.
Nakon što je otkrivena manipulacija, prepravljeni su lični podaci dvojice momaka.












