"Ponosan sam na ono što smo pokazali, iako je najteže igrati 'unaprijed dobijene' utakmice.
Predsjednik Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine Vico Zeljković je odmah nakon utakmice sinoć istakao da je ponosan na uspjeh Zmajeva.
Zeljković se oglasio na Facebooku odmah nakon utakmice, još prije nego što je odigrana utakmica između Brazila i Škotske nakon koje su naši nogometaši i zvanično postali učesnici šesnaestine finala Svjetskog prvenstva.
"Ponosan sam na ono što smo pokazali, iako je najteže igrati 'unaprijed dobijene' utakmice.
Prije samo nekoliko godina ovakav rezultat mnogima je djelovao nedostižno, a danas smo u situaciji da nakon grupne faze Svjetskog prvenstva govorimo o gotovo izvjesnom plasmanu u eliminacionu fazu, što predstavlja historijski uspjeh.
Ova ekipa je pokazala karakter, zajedništvo i vjeru u sebe onda kada je to bilo najpotrebnije. Zato čestitam igračima, stručnom štabu, potpredsjednicima, Izvršnom odboru i svim ljudima u Savezu koji su svojim radom doprinijeli ovom rezultatu", poručio je Zeljković.