Mišić je, kako je Politicki.ba objavio, napadnut 12. oktobra ove godine.
Marmo Mišić, hrvatski povratnik u Derventu, umro je od posljedica premlaćivanja.
Vijest je objavila Duška Jurišić, zamjenica ministra za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine.

Mišić je, kako je Politicki.ba objavio, napadnut 12. oktobra ove godine.
Kada je pokušao otjerati šumokradice sa svog imanja, oni su ga pretukli.
Našli su ga komšije i on je hitno prebačen u bolnicu u Slavonski Brod.
Hrvati i Bošnjaci sela u rejonu Dervente požalili su se u razgovoro za naš portal da su godinama na meti lopova, a da ih vlasti entiteta Rs ne žele zaštititi.
Policija manjeg bh, entiteta ubrzo nakon napada objavla je da su uhapšena dvojica napadača. Jedan od njih je maloljetnik.
Jurišić je u svojoj današnjoj objavi ponovo pozvala vlasti da zaštite povratnike i da institucije konačno počnu raditi.