"Oko bilo kojeg drugog kandidata će se stvoriti isti pritisak: ili je iz Trojke ili je u prošlosti bio gdje nije trebao".
Stranke opozicije u Velikoj Kladuši, posebno one koje su u subotu veče odlučile da njihov kandidat za načelnika Velike Kladuše bude Amir Purić, večeras će se ponovo sastati.
Nakon što je odluka Stranke demokratske akcije, Socijaldemokratske partije, Demokratske fronte i Demokratske narodne zajednice da Purić "stane na megdan" Laburistima ratnog zločinca Fikreta Abdića, uslijedle su reakcije iz Sarajeva.
Najprije je DF već jučer objavio da ne stoje iza dogovora, a danas su Kantonalna i Općinska organizacija SDA U Unsko-sanskom kantonu, odnosno Velikoj Kladuši saopćile da "ništa nije potpisano".
"Odluke DF i SDA na lokalu su bile da me podrže, centrale to možda zaustave ili blokiraju.
Jedan sam od onih koji smatraju da se hijerarhija mora poštovati.
Ako se to desi onda naravno da nisam kandidat pet stranaka", kaže u izjavi za Politički.ba Amir Purić.
Zamoljen da prokomentira istupe SDA i DF, on odgovara kontra-pitanjem - "hoće li ove dvije stranke ići sa svojim kandidatima ili podržati nekog drugog".
"Ako u ovom trenutku, a to sam rekao i na zadnjem sastanku, postoji kandidat koji može okupiti širu podršku, ja sam se spreman povući", ističe Purić dalje u razgovoru za Politicki.ba.
Na naše pitanje je li ovo "ceh" koji mora platiti jer je glasao za izbor HDZ-ovog kandidata za Ustavni sud Bosne i Hercegovine Marina Vukoju (Purić je i zastupnik Naše stranke u Federalnom parlamentu), on odgovara da se boji "da tu Vukoja nije stvarni problem".
"Oko bilo kojeg drugog kandidata će se stvoriti isti pritisak: ili je iz Trojke ili je u prošlosti bio gdje nije trebao.
Oni koji kreiraju takav narativ ne čine ništa dobro Velikoj Kladuši", poručio je.