Bosna i Hercegovina sinoć je proslavila pobjedu fudbalske reprezentacije nad Katarom i plasman u narednu fazu takmičenja, što je izazvalo slavlje među navijačima širom zemlje, uključujući Zvornik.
U nastavku je pismo navijača iz Zvornika koje je objavljeno u javnosti:
„Moram da podijelim neugodno iskustvo koje smo doživjeli u Zvorniku nakon utakmice reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Cijeli život radim i živim na Diviču, grad Zvornik je centar mog svijeta i odrastanja, obrazovanja i formiranja kao ličnosti. Zvornik volim i želim u njemu živjeti i graditi. Došli su dani Svjetskog prvenstva prije dvije sedmice i kao većina stanovnika uživam u utakmicama reprezentacije BiH. Zašto se jedan dio mojih sugrađana u Zvorniku stidi javno pokazati emocije prilikom utakmice BiH, meni nikad nije bilo i neće biti jasno, ali znam da stotine mojih prijatelja srpske narodnosti dijeli sreću pobjede BiH, ipak ima i jedan mali dio koji navija protiv BiH, ali to je zanemariv dio i za njih se kaže da imaju svoje pravo biti kakvi god žele.
Nakon veličanstvene utakmice sinoć i pobjede sjedili smo na Diviču i odlučili da automobilima napravimo krug i proslavimo uspjeh naše reprezentacije, kao što je bilo i protiv Italije, a kao što je bilo desetine puta ranije kada igra i pobjedi reprezentacija Srbije neku veliku utakmicu. Iako mladi, postali svjesni kakvih sve podjela ima u društvu, posebno među starijim sugrađanima. U koloni automobila, bez zastava koje možda nekom smetaju (ljiljanki), bez turiranja vozila i neodgovornog ponašanja koje bi moglo izazvati incidente, krenuli smo iz Diviča prema gradu, kao i druge grupe navijača iz drugih dijelova Zvornika, kako bi se sastali sa navijačima koji žive u gradu, provozali par krugova u veselju i slavlju i time odali počast pobjedi naših zmajeva u dalekoj Americi.
Međutim, nedaleko od Diviča (kod prve benzinske pumpe) zaustavljeni smo od strane MUP-a Rs. Saobraćaj je bio blokiran u oba smjera, svi smo legitimisani, pregledavana su vozila i traženo je da pokažemo dokumente, kao i da pušemo u alko i droga testove. Policijski službenici su od vozila do vozila pitali da li smo navijači, a nakon dolaska Žandarmerije i pojavljivanja u našem vidokrugu uniformisanih lica sa dugim cijevima, rečeno nam je da skup nije najavljen i da se vratimo odakle smo došli.
Nakon pola sata ispitivanja natjerani smo da se vratimo nazad. Isto je urađeno u Karakaju gdje je takođe bio punkt policije uz podršku žandarmerije sa dugim cijevima, kao i kod ulaska u grad kod zvorničke bolnice gdje su takođe vraćeni automobili iz kolone.
Ovo otvara niz pitanja, ali ono prvo i najvažnije čime su navijači BiH od zvorničke policije zaslužili zastrašivanje dugim cijevima, čime smo zaslužili zabranu kretanja, čime smo to zaslužili kvarenje slavlja i veselja i to još od policije koja se plaća iz budžeta kojeg svojim radom i ja lično punim!? Jel to policija čuva hator pojedincima koji bi se uznemirili kada vide da se ljudi vesele zbog pobjede BiH. Jel preče policiji da se ne uznemire pojedinci u Zvorniku koji stalno i javno putem društvenih mreža svojim sugrađanima druge vjere šalju poruke mržnje, pišu najgnusnije uvrede i prijetnje i pitaju kako je moguće da u Zvorniku Bošnjaci žive i vesele se!? Jel to grijeh ako se Bošnjaci vesele?










