Dva mjeseca nakon usvajanja zakona, projekt Južne interkonekcije i dalje stoji bez ključnih ugovora. Potpora slabi, političke poruke se razilaze, a pojedine stranke već najavljuju blokade dok se ne razjasni stav Sjedinjenih Država. U međuvremenu se otvaraju i pitanja lobiranja, odnosa prema Miloradu Dodiku te izbora novog visokog predstavnika. Sutrašnji sastanak u Federalnom parlamentu trebao bi pokazati ima li projekt uopće jasan smjer.
Nešto više od dva mjeseca prošlo je od usvajanja zakona o Južnoj interkonekciji u Federalnom parlamentu, no ugovora s američkim investitorima još nema. U međuvremenu, kako tvrdi Sabina Ćudić, podrška javnosti za ovaj projekt polako se topi zbog različitih američkih lobista koji pokušavaju predstaviti Milorada Dodika mogućim nasljednikom Viktora Orbana na Balkanu, ali i partnerom američke administracije. Zbog toga Naša stranka neće podržati ratifikaciju sporazuma koji je ranije potpisan s Hrvatskom, niti ugovor s američkim investitorima, sve dok se američka politika jasno ne odredi u vezi s politikom koju vodi u BiH.
O američkoj politici u BiH Bakir Izetbegović nije govorio, no jeste o Miloradu Dodiku u razgovoru za FTV i lobistima koji očito imaju rezultat. No, dugoročno to nije održivo, dodao je.










